Montessoriciler Her Zaman Barış Yolunda

Türkiye’nin kucak açtığı Suriye’li ailelere ulaştırılan yardımlar, çocukların ve ebeveynlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde, İstanbul Montessori Enstitüsü kurucusu Raife Cebeci öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası kapsamında, Amerikan Montessori Topluluğu (AMS) Barış Komitesi bir araya geldi. AMS üyelerinin, Amerika’daki Montessori gönüllülerinin ve Montessori öğrencilerinin destek verdiği kampanya süresince, 500’den fazla sırt çantası, tuvalet seti, okul gereçleri, küçük okuma lambaları ve Montessori öğrencilerinin hazırladığı sayısız şiir, resim ve mesaj toplandı.

Amerika’dan Harran’daki Suriyeli ailelerin yaşadığı konteynır kente gönderilen yardımlar, 8 Aralık 2016 Perşembe günü Raife Cebeci ve Harran Kaymakamı Temel Ayca’nın desteğiyle ailelere ulaştırıldı. Ailelerin ve çocukların sağlık ve eğitim ihtiyaçlarına yönelik yardımlar süresince, paylaşmanın mutluluğu yaşandı.

AMS ve İstanbul Montessori Enstitüsü’nün çağrısı: Birliktelik

AMS yöneticisi Richard A. Ungerer, ‘Montessori Life Dergisi’nin Sonbahar 2016’da yazdığı makalesinde, Montessori camiasına küresel bir çağrı yaptı. Montessori ile ilgilenen tüm bireyleri, insani yardım konusunda birleşmeye, Montessori’nin paylaşım, hizmet etme ve birliktelik ruhunu, barışı birlikte inşa etmek üzere yaşama geçirmeye davet etti. İstanbul Montessori Enstitüsü olarak bizler de Amerika’da başlattığımız bu kampanyayı Türkiye’deki Montessori gönüllüleriyle birlikte sürdürmeyi diliyoruz.

Kampanya ile ilgili detaylar yakında www.istanbulmontessori.com adresinden incelenebilir.

Previous Image
Next Image

info heading

info content