Eğitim ve Kayıt

İME Pembe Kule Montessori Anaokulu’nda Montessori eğitim felsefesi ve metoduna uygun olarak uluslararası standartlarda eğitim verilir. Ümraniye’deki okulumuzda 3- 6 yaş grubundaki çocukların zihinsel, sosyal, duygusal ve fiziksel yeteneklerinin tam anlamıyla gelişmesine fırsat veren bir okul öncesi programı sunulur.

Öğrenciler, özenle hazırlanan Montessori sınıflarında günlük yaşam, duyu gelişimi, dil becerileri, fen bilimleri, sosyal bilgiler, matematik, İngilizce, el sanatları, müzik ve fiziksel gelişime yönelik faaliyetlere katılırlar. Tam zamanlı İngilizce eğitimi verilen Özel İME Pembe Kule Montessori Anaokulu’nda, branş olarak müzik ve ailelerin talebi doğrultusunda değerler eğitimi dersleri verilir.

Okul öncesi programımız hafta içi 09:00- 16:00 saatleri arasındadır. İhtiyaç duyan ailelere 08:00- 09:00 ve 16:00- 17:00 arası ek bakım hizmeti verilir. Okul öncesi programa 36 ayını dolduran ve tuvalet eğitimini tamamlayan çocuklar kabul edilir. 5 tam gün ve 5 yarım gün seçenekleri dışında; Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 3 tam gün ve 3 yarım gün; Salı ve Perşembe günleri ise 2 tam gün ve 2 yarım gün program seçenekleri bulunur.